Hyppää sisältöön

Yhteystiedot

Nuorisotutkimusseuran toimisto sijaitsee Itä-Pasilassa Helsingissä. Osa tutkijoista työskentelee muualla Suomessa.

Toimiston osoite

Nuorisotutkimusseura ry.
Kumpulantie 3 A
00520 Helsinki
toimisto@nuorisotutkimus.fi 
puh. 044 416 5314

Laskutustiedot

Laskutustiedot löytyvät Laskutustiedot-sivulta.

Toimisto

Eila Kauppinen

FT, KTM, KM, aineenopettaja
Ma. tutkimusjohtaja
044 416 5335
eila.kauppinen@nuorisotutkimus.fi

Minna Laasala

Hallintosihteeri
044 416 5308
minna.laasala@nuorisotutkimus.fi

Sarianne Karikko

VTM
Viestintäpäällikkö
044 416 5313
sarianne.karikko@nuorisotutkimus.fi

Tanja Konttinen

Toimitussihteeri
044 416 5311
tanja.konttinen@nuorisotutkimus.fi

Tiina Sundholm

Tradenomi YAMK
Talouspäällikkö
044 416 5317
tiina.sundholm@nuorisotutkimus.fi

Tutkijat

Arseniy Svynarenko

YTT (Taras Ševtšenkon Kiovan valtionyliopisto)
Tutkija
+358 50 328 34 65
arseniy.svynarenko@nuorisotutkimus.fi

Tutkijan profiili

Eila Kauppinen

FT, KTM, KM, aineenopettaja
Tutkimusjohtaja
044 416 5335
eila.kauppinen@nuorisotutkimus.fi

Tutkijan profiili

Essi Holopainen

VTM
Tutkija

Tutkijan profiili

Helena Huhta

VTT
Tutkijatohtori, vieraileva tutkija
040 766 6890
helena.huhta@nuorisotutkimus.fi

Tutkijan profiili

Jenni Lahtinen

VTM
Väitöskirjatutkija
+358 50 3407361
jenni.lahtinen@uef.fi

Tutkijan profiili

Karina Adamusik

MA
Tutkimusavustaja

Tutkijan profiili

Lotta Haikkola

VTT, dosentti
Akatemiatutkija
044 4165 300
lotta.haikkola@nuorisotutkimus.fi

Tutkijan profiili

Malin Fransberg

YTT
Tutkijatohtori
malin.fransberg@nuorisotutkimus.fi

Tutkijan profiili

Sofia Laine

VTT, dos.
Tutkimusprofessori
044 416 5374
sofia.laine@nuorisotutkimus.fi

Tutkijan profiili

Tommi Hoikkala

VTT, dosentti
Tutkimusprofessori emeritus
040 542 5446
tommi.hoikkala@nuorisotutkimus.fi

Tutkijan profiili

Tuuli Pitkänen

FT, VTL, dosentti
Tutkimuspäällikkö
041 517 8678
tuuli.pitkanen@nuorisotutkimus.fi

Tutkijan profiili

Virvatuli Uusimäki

Korkeakouluharjoittelija
virvatuli.uusimäki@nuorisotutkimus.fi

Tutkijan profiili